Aktuality

ARCA BROKERAGE HOUSE

Licencovaný obchodník s cennými papiermi s dominantným postavením na Slovensku v počte aktívnych klientov, ako aj v aktívach pod svojou správou, neberúc do úvahy banky, SALVE INVESTMENTS, o. c. p., a. s., mení názov na Arca Brokerage House o. c. p. a. s.. Rebranding je okrem zmeny názvu spoločnosti spojený so zmenou loga a prechodom od direktívnej červenej farby ku korporátnej modrej. Zároveň dochádza k zjednoteniu vizuálneho motívu so spoločnosťou Arca Capital.

Čítať celý článok

ECB

Európska centrálna banka na svojom aprílovom zasadnutí ponechala úrokové sadzby bezo zmeny. Základná sadzba zostáva na 0%, refinančná na 0,25% a depozitná na -0,4%. V objeme 60 mld eur mesačne pokračuje aj program kvantitatívneho uvoľňovania, ktorý bude trvať minimálne do konca roka 2017.

Americký trh práce

Vlajka USA

Kľúčová americká správa mesiaca – správa o zamestnanosti v USA tzv. Non-Farm Employment Change priniesla negatívne prekvapenie v podobe vytvorenia 138 tisíc pracovných miest, očakávalo sa 175 tisíc. Miera nezamestnanosti v máji klesla na úroveň 4,3%.